Penzion Jeseníky - Hotýlek u Pekina - Tipy na výlet

Tipy na výlet

V okolí penzionu jsou kromě areálu Bohemaland, Adrenalin Parku a Priessnitzových lázní tato zajímavá místa, která stojí za to navštívit:

Zámek Jánský Vrch

Národní kulturní památka zámek Jánský Vrch se nachází v nejsevernějším výběžku olomouckého kraje při hranicích s Polskem cca 15 km od penzionu. Vypíná se na skalnatém kopci nad městem a tvoří přirozenou dimunantu Javorníku i celé rovině v okolí polských měst Paczkowa, Otmuchowa a Nisy. Historie zámku je spojena biskupstvím v polské Vratislavi, které objekt a s ním i celé Jesenicko vlastnilo od roku 1348.

Více informací zde...


Zlatorudné mlýny a údolí Ztracených štol

středověký hornický skanzen s funkčními exponáty, které připomínají dobu největšího rozkvětu města Zlaté Hory spojeného s těžbou zlata, od penzionu vzdálen 4 km. Horský ráz údolí a postavení vodních kol v kaskádě kolmo ke svahu vytvářejí čarokrásné zákoutí - jako by se zde opravdu zastavil čas. Naučná stezka vás přivede i k místu, kde 'voda teče do kopce'


Jeskyně Na Špičáku

Jeskyně Na Špičáku prostupuje vrchem Velký Špičák (516 m n.m.), který je vrcholem krasového kuželu, vystupujícího ze sedimentů kontinentálního ledovce mezi obcemi Písečná a Supíkovice v Supíkovické pahorkatině, 15 km od penzionu. Převážně horizontální labyrint chodeb, puklin a síní vytvořily vody povrchových toků v krystalických vápencích - mramorech, ale jejich neobvyklé tvary jim vtiskla podzemní jezera tavných vod z kontinentálního ledovce, který zejména v předposlední době ledové zasahoval od severu až na naše území.


Rozhledna Biskupská kupa (890 m. n. m)

Kamenná 18 m vysoká rozhledna, nejstarší v Jeseníkách, postavená v roce 1898 V blízkosti věže je hraniční přechod na turistické stezce. Vice na www.rozhlednabiskupskakupa.cz.


Rejvíz

Rekreační a turistické středisko 5 km od areálu. Jedná se o největší vrchovištní Moravské rašeliniště. Nejznámější součást rezervace Velké mechové jezírko je staré více než 7000 let a vede zde naučná stezka. Dominantu Rejvízu tvoří zřícenina středověkého hradu Koberštejn.


Farní kostel Nanebevzetí Panny Marie

Impozantní trojlodní stavba v barokním slohu se při pohledu od Jeseníku vypíná se svými třemi věžemi nad historickým jádrem města Zlatých Hor.


Adrenalin Park Jeseníky

Pokud chcete zažít aktivní dovolenou, pak doporučujeme navštívit Adrenalin Park Jeseníky, který je vzdálen od penzionu 20 km. Můžete vyzkoušet některou z atrakcí, např. lanové centrum, terénní čtyřkolky, paintball, lukostřelbu, horolezeckou stěnu nebo jízdu na koních. Školám i firmám po domluvě připraví program na míru.

Více informací zde...


Priessnitzovy léčebné lázně v Jeseníku

Priessnitzovy se nacházejí v Jeseníku vzdáleném 20 km a svou jedinečnost dnes podtrhují v aplikaci moderních léčebních metod, zaměřených na léčbu psychických, pohybových a dermatologických potíží. V roce 2010 byla úspěšně dokončena výstavba nového balneo provozu v lázeňském domě Priessnitz.

Můžete zde navštívit Solnou jeskyni (nově zde probíhají lekce jógy či relaxovat přo Tantrické masáži.

Více informací zde...


Turistický průvodce - Dolní Údolí